شنبه, 28 دی 1398

اعلانات

رهبر

ستاد دیه استان کرمانشاه

اوقات شرعی

 

سامانه پرداخت ازطریق تلفن همراه جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

مدیرکل زندان‌های کرمانشاه خبر داد شرکت بیش از 400 زندانی در طرح قرآنی حبل‌المتین

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کرمانشاه اسد بگی اظهار کرد: طرح حبل‌المتین با ابتکار رئیس‌کل دادگستری در زندان‌های استان در حال اجرا می باشد تاکنون بیش از 400 نفر از زندانیان در دوره های حفظ یک جزء تا حفظ ‌کل قرآن‌کریم شرکت نموده اند.

وی تصریح کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی زندانیان و کاهش وقوع جرم در جامعه یکی از فعالیت‌های مهم اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها بوده که با محوریت نماز، قرآن و احکام اسلامی به‌صورت مداوم در ندامتگاه‌های استان کرمانشاه در حال اجراست.

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت توسعه فرهنگ اسلامی به ویژه در بین اقشار آسیب‌پذیر جامعه، گفت: بی‌توجهی به تعالیم دین مبین اسلام یکی از دلایل اصلی وقوع جرم محسوب می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: ارتقای سطح فرهنگ و دینی زندانیان با برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف همواره در اولویت برنامه‌های نظام نوین زندان‌بانی اسلامی بوده و بهره‌گیری از این رویکرد مهم تأثیر به‌سزایی در تغییر نگرش و رفتار زندانیان ایجاد کرده است.

عضو شورای قضایی استان کرمانشاه استقبال زندانیان از طرح «حبل‌المتین» را بسیار مناسب عنوان کرد و افزود: مددجویان شرکت‌کننده، علاوه بر کسب موفقیت در این طرح نسبت به جبران رفتار گذشته خود نیز اقدام می‌کنند.

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه بیان داشت: زندانیان با شرکت در این طرح از حسن رفتار برخوردار بوده و با نظر مراجع قانونی مورد رفعت اسلامی و تخفیف مجازات قرار خواهند گرفت.

به گفته این مسئول، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی، کانون مساجد و قرآن، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از جمله دستگاه‌هایی هستند که اداره‌کل زندان‌ها را در اجرای هرچه بهتر این طرح یاری می‌کنند.

حدیث

پيامبر صلى ‏الله ‏عليه ‏و‏ آله:

رَحِمَ اللّه‏ُ اَبَا البَناتِ، اَلبَناتُ مُبارَكاتٌ مُحَبِّباتٌ وَ البَنونَ مُبَشِّراتٌ وَ هُنَّ الباقياتُ الصّالِحاتُ؛ رحمت خدا بر پدرى كه داراى دخترانى است! دختران، با بركت و دوست داشتنى‏اند و پسران، مژده آورند دختران باقيات الصالحات (بازماندگان شايسته)اند .

پرداخت آنلاین

آمار بازدید کنندگان

امروز0
دیروز15
این هفته69
این ماه201
مجموع56384