یکشنبه, 06 مهر 1399

اعلانات

رهبر

ستاد دیه استان کرمانشاه

اوقات شرعی

 

سامانه پرداخت ازطریق تلفن همراه جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

برگزاری جشن بزرگ گلریزان ستاد دیه زندانیان کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه شعبه استان کرمانشاه این آئین باستانی باهدف جذب کمک های خیران برای رفع گرفتاری زندانیان جرایم غیرعمد که اغلب به دلیل بی توجهی به مقررات راهنمایی رانندگی،سهل انگاری و بی دقتی درانجام امورکارگاهی ویاناتوانی درپرداخت مهریه ونفقه ناگزیرازتحمل مدتها رنج و مشقات زندان هستند،همه ساله درماه پرخیرو برکت رمضان درسراسرکشوربرگزارمی شود سنت دیرینه رادمردان وپهلوانان این سرزمین کهن باردیگر در واپسین لحظات ملکوتی یک روزماندگار از ماه نزول قرآن جمعی ازمردم ومسؤلان خیر و نوع دوست کرمانشاهی را گردهم آورد تا با دستگیری از زندانیان نیازمند ضمن فراهم نمودن زمینه آزادی آنان از بند زندان،شادی وامید دوباره باهم زیستن را به جمع خانوادگی این قشرمحروم جامعه رونق بخشیده و پایانی خوش برسالها چشم انتظاری زنان وکودکان بی سرپرست آنان را رقم زنند.

دراین آئین باشکوه که باحضور جمعی از اصحاب رسانه برگزارشد نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه در سخنانی با اشاره به آیات شریفه قرآن کریم،احادث و روایاتی ازقول پیامبر بزرگ اسلام(ص)و ائمه معصومین(ع) تاثیر انجام کار خیر بر سعادت دنیا و آخرت انسانها را برشمرد و افزود؛رسول خدا می فرمایند مسلمان نیست کسی که شب بخوابد و نیتش حل مشکل مردم نباشد.

حضرت آیت الله شیخ مصطفی علما بابیان مطالب فوق تصریح کرد؛ثمره کار خیر مستقیم به صاحبش باز می گردد و لذت انجام این امور به ویژه در ماه مبارک رمضان که به عنوان شهرالله و تنها ماهی که خداوند سبحان از آن نام برده مضاعف است.

وی ازمسئولان برگزارکننده مراسم خداپسندانه جشن گلریزان وهمچنین انجام فعالیت هایی ازجمله تشکیل ستاد تالبف قلوب که باپیگیری های دکتر عدالت خواه رئیس کل دادگستری کرمانشاه زمینه ایجاد صلح وسازش بین بسیاری از شکات را فراهم کرده قدردانی نمود. در ادامه آئین جشن گلریزان ستاددیه زندانیان کرمانشاه که همزمان باهفته قوه قضائیه و با حضور رئیس کل دادگستری،دادستان عمومی وانقلاب،مدیرکل زندانها و دیگر اعضای شورای قضایی استان درمحل سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی قاسم بن حسن (ع) اداره کل زندان ها برگزار شد نایب رییس هیات مدیره ستاد دیه کشور گزارشی از فعالیت های انجام شده در این بخش را تشریح کرد.

علی اکبریساقی توجه به قوانین و مقررات و همچنین رعایت ایمنی و دقت در انجام امور به ویژه درحین رانندگی،فعالیت های کارگاهی و همچنین تعیین مهریه متناسب با توانایی مالی افراد را عامل مهمی برکاهش آمار زندانیان ومحکومان جرایم مالی دانست. وی از برگزاری جشن باشکوه گلریزان و حضور خیران کرمانشاهی دراین آئین معنوی قدردانی و خطاب به نیکوکاران حاضردرجلسه خاطرنشان کرد؛چراغ خانه زندانیان جرایم غیرعمد خاموش است ونیکوکاران وخیران با بخشش قسمتی از مال خود خوشبختی را برای آنان و اعضای خانواده های نیازمندشان به ارمغان خواهند آورد. دکترعدالت خواه رئیس کل دادگستری و اسدبگی مدیرکل زندان های کرمانشاه هم در گفتوگو با واحد خبر صداوسیمای کرمانشاه که درحاشیه این مراسم انجام شد،ضرورت پیشگیری از آسیب های اجتماعی زندانیان وخانواده آنان را بیان و بر تداوم مشارکت خیران به عنوان عاملی موثر در کاهش آمار جمعیت کیفری زندانیان تاکید کردند.

گفتنی است بابک ترابی مدیرعامل ستاد مردمی دیه و رسیدگی به امور زندانیان کرمانشاه در ابتدای جشن گلریزان ویژه هفته قوه قضائیه گزارشی از برنامه های حوزه مرتبط را تشریح نمود.

حدیث

پيامبر صلى‏ الله ‏عليه ‏و ‏آله :

الوَليمَةُ اَوَّلُ يومٍ حَقٌّ وَ الثانى مَعروفٌ وَ مازادَ رياءٌ وَ سُمعَةٌ؛   وليمه (سور) دادن، روز اول حق است و روز دوم احسان، از دو روز كه گذشت، خودنمايى و شهرت‏طلبى است.

پرداخت آنلاین

آمار بازدید کنندگان

امروز2
دیروز8
این هفته50
این ماه234
مجموع59600