پنج شنبه, 08 آبان 1399

اعلانات

رهبر

ستاد دیه استان کرمانشاه

اوقات شرعی

 

سامانه پرداخت ازطریق تلفن همراه جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

حضورمدیرعامل ستاد دیه استان درجلسه شورای پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه

جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمانشاه با حضور دکتر امیری قائم مقام معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و ریاست دکتر عدالت خواه رئیس کل دادگستری استان برگزار شد.

دکتر امیری با اشاره به اهمیت قانون اساسی و راه گشا بودن اصول آن در اداره امور کشور، توجه حاضرین را به اصولی از این قانون معطوف کرد و گفت: نگاهی اجمالی به قانون اساسی نشان می دهد که برای تمامی امور چاره اندیشی شده است . به عنوان مثال در اصل ششم اداره امور کشور متکی به آراء عمومی است و در اصل بیستم همه آحاد ملت از حقوق یکسان برخوردارند.

وی ادامه داد همچنین بر اساس اصل چهلم قانون اساسی تصریح شده است هيچ كس نمي تواند اعمال حق خويش را وسيله اضرار به غير يا تجاوز به منافع عمومي قرار دهد. بنابراین بر اساس آنچه به اجمال آمده نشان از اهمیت اصول این قانون در چاره اندیشی و اداره امور کشور دارد که لازم است همه مسئولین آن را بکار گیرند.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به انتخابات پیش روی نظام خاصه مجلس شورای اسلامی ، از این نهاد به عنوان نهادی که خاصیت ریل گذاری و نظارت را داراست یاد کرد و افزود: حق انتخاب یک حق خدادادی است و هیچ کس نمی تواند این حق را از انسان بگیرد. این حق هم برای داوطلبین و هم برای مردم اساسی است و هر اقدامی که سالب این حق خداددای شود و اخلال در آن بوجود آورد مسئولیت آفرین است و پاسخگویی به همراه دارد.

دکتر عدالت خواه رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد بسیاری از جرائم ناشی از عدم رعایت اخلاق اسلامی است که اگر این مهم خصوصا در بین مسئولین رعایت شود قطعا مردم هم تبعیت خواهند کرد و بسیاری از تخلفات بوجود نخواهد آمد.

وی با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام (ص) که می فرماید کمترین درجه کفر آن است که انسان از برادر دینی خود چیزی بشنود و آن را نگه دارد تا با آن روزی او را مفتضح کند. با اشاره به برخی مدرک سازی ها ، شب نامه پخش کردن ها و ... همه اینها را ناشی از عدم پایبندی به اخلاق اسلامی دانست و گفت این رفتارها زیبنده کسی که قصد خدمت در جامعه اسلامی دارد نیست و جامعه ما آرمانهایش بر اساس فضائل اخلاقی است و این رفتارها به دور از فضائل است .

دکتر عدالت خواه در پایان گفت امیدواریم با همدلی و برادری میزان جرائم را بیش از همیشه کاهش دهیم و یک تفاوت اساسی که بین جرم انتخاباتی با جرم عمومی وجود دارد این است که آثار مخرب اجتماعی جرم انتخاباتی تا سالها دامنگیر جامعه خواهد بود. امیدواریم انتخابات به اقتدار نظام و همدلی مسئولین و مردم بیانجامد.

تعدادی ازحضاربا ارائه مطالب ونقطه نظرات خود درخصوص مسائل اجتماعی واهمیت پیشگیری دراین امور پرداختند.

 

حدیث

امام على عليه السلام :

أَحسِنِ الصُّحبَةَ لَها فَيَصفُوَ عَيشُكَ؛ با همسرت خوش رفتار باش تا زندگى ات با صفا گردد.

پرداخت آنلاین

آمار بازدید کنندگان

امروز3
دیروز16
این هفته36
این ماه249
مجموع59882